alt projekty graficzne matrix

Skład i projekty graficzne – oferta drukarni

Grafika od zawsze towarzyszyła branży poligraficznej. Nasza drukarnia posiada własną pracownię grafiki w której wykonywane są skład i projekty graficzne. Jednym z czynników decydujących o jakości druków jest właściwy projekt graficzny, zaś w przypadku prac jak: foldery, katalogi, albumy znaczenie ma odpowiednio przygotowany layout. Duże doświadczenie w branży poligraficznej oraz wiedza i kreatywność grafików oraz pasja sprawiają, że każde zlecenie jest realizowane z pełną dbałością o szczegóły.

Od składu, projektu po druk i oprawę w Warszawie i Piasecznie

Tak! - jesteśmy kreatywni

Drukowany u nas asortyment

W naszej drukarni wykonujemy projekty graficzne i skład publikacji

Kolorowa okładka i ciekawa zawartość pod względem treści to w dzisiejszych czasach za mało, aby zainteresować tym potencjalnych odbiorców. Rynku wydawniczym jest nasycony mnóstwem podobnych do siebie książek, albumów i innego rodzaju publikacji, taki stan rzeczy powoduje, że dotarcie czytelnika – odbiorcy – do tej właściwej publikacji jest niezwykle trudne. Aby temu zaradzić należy stworzyć taki projekt publikacji, a szczególnie jej okładki który będzie bardzo oryginalny i będzie się wyróżniał spośród bardzo wielu podobnych książek, czy albumów wyeksponowanych na półkach sklepowych.

Nasi graficy dostosują projekt do Państwa indywidualnych potrzeb. Ich projekty zawsze wyróżniają się wyjątkową estetyką o niepowtarzalnej i spójnej pod względem graficznym koncepcji materiałów drukowanych.

Podczas tworzenia projektu graficznego nasi graficy wykorzystują wszystkie technologie dostępne w poligrafii. Przez cały czas tworzenia projektu graficznego lub opracowywania layout-u utrzymujemy kontakt z klientem i na bieżąco informują go o postępie prac.

W przypadku kiedy zaproponowane rozwiązania (rodzaj surowca, dodatkowa operacja wzbogacająca prace np: tłoczenie) powodują przekroczenie budżetu, to nasi pracownicy zaproponują Państwu alternatywne rozwiązania, które spowodują obniżenie kosztów produkcji.

Bardzo istotnym elementem który wyróżnia naszych grafików jest to, że wszyscy oni odbyli staż w naszej drukarni offsetowej i introligatorni. To bardzo ważny element kształtujący pracę grafika i jego podejście do projektowanej przez niego pracy. Znajomość procesów introligatorskich, znajomość specyfiki druku offsetowego powoduje, że projekty wykonane przez naszych grafików zawsze są wykonane prawidłowo w stosunku do wymogów druku offsetowego jak też do wymogów procesów introligatorskich. Właściwe przygotowanie projektu, czy opracowania graficznego jest bardzo istotne ponieważ nie wymaga ponoszenia dodatkowych nakładów pracy na poprawianie plików produkcyjnych przez co nie podnosi kosztów produkcji, a Klientowi daje wymierne oszczędności.

Oprócz projektów i opracowań graficznych publikacji jak choćby katalogi, książki, raporty roczne w naszej pracowni graficznej wykonujemy też projekty które mają służyć identyfikacji wizualnej firmy. Na te działania składają się projekty wizytówek, papierów firmowych, ulotek reklamowych i tym podobnych. Nasza pracownia graficzna projektuje też materiały wspierające sprzedaż produktów czy usług. Do tej grupy zaliczamy projekty takich produktów poligraficznych jak plakaty, opakowania, oraz wszelkiego typu materiały POS jak choćby divery, wooblery, postery i wiele innych

Z zakresu składu publikacji i projektów graficznych wykonujemy:
 
  • projekty graficzne i opracowania: katalogów, folderów, albumów, papierów firmowych, notesów, kopert, teczek, segregatorów, kalendarzy, kalendariów indywidualnych,
  • a także: certyfikatów, wizytówek, zaproszeń ślubnych i okolicznościowych
  • łamanie tekstu łatwego – beletrystyki
  • skład czasopism w tym opracowanie layoutów
  • komputerowa obróbka zdjęć i ilustracji
  • przygotowanie materiałów do druku